elsősorban a Magyar Katolikus Egyház 1958 (II. Vatikáni Zsinat) előtti fontos eseményeit és hittudósait mutatja be, emléket állítva a Budapesten 1938-ban megrendezett Eucharisztikus Világkongresszusnak,
Mindszenty bíborosnak, a Regnum Marianumnak, az 1952-ben feloszlatott szemináriumok, szerzetesrendek vértanúinak, száműzetésre ítélt volt tanárainak és papnövendékeinek.
Röviden megemlékezünk dicsőséges 1956-os szabadságharcunkról, valamint minden katolikus hívő kötelességeként érintjük a - napjainkat is érintő - legfontosabb katolikus hitvédelmi kérdéseket.
Az 1938-as budapesti Eucharisztikus Világkongresszus emlékkönyve az oldal aljára görgetve megtekinthető és letölthető. A honlap tartalma folyamatosan bővül.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
(...)
A legutóbbi amerikai elnökválasztáson a bátor Viganó érsek körlevelet írt az amerikai katolikusoknak: https://eucharisztikuskongresszus.hu/hit_562.html, ami nem kis mértékben hozzájárulhatott Trump sikeréhez. Nálunk is vannak nyugalmazott érsekek, akiknek már úgymond nincs "semmi veszítenivalójuk" (például Márfi Gyula, aki a migráció ellen keményen fellépett annak idején), ők – ha már a többi ismételten néma maradt – miért hallgattak? Hogy ez személyes bűnük-e, azt majd Isten eldönti, de hogy hallgatásukkal hazaárulást követtek el, az biztos.
Az Isten ítélőszéke előtt való felelősség és számadás a külön-ítéleten és a világítéleten következik be. Az ítélet a földön érik. Az első azután a legbehatóbb kivizsgálása minden gondolatnak, szónak, tettnek, mulasztásnak úgy, ahogy csak a szívek és vesék vizsgálója (Jer 11,20; 17,10) tud mindent. A másodiknál minden idők emberei előtt jön napfényre minden.
Bővebben »
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bevezető
A politika és vallás főcím alá illeszkedik ez az előadás is, ami a mai magyar vonatkozásokat is részben elemzi, idézve kiváló, hajdan élt pápák, néhai és jelenkori harcos apologéták és nemzeti hősök üzeneteit is.
Ma Magyarországot polgári és keresztény mivolta miatt egy eddig szinte soha nem látott mértékű, folyamatos rágalomhadjárattal és diktatórikus erőszakkal próbálják meg külső és belső ellenséges erők a szabadságától megfosztani. Ebben a hadjáratban akár még hamisan polgári beállítottságúaknak mutatkozó, de valójában báránybőrbe bújt farkasok is aktívan részt vesznek. Igaz magyar- és igaz keresztény tehát nem adhatja támogatását semmilyen formában olyanoknak, akik – Mindszenty József bíboros szavait idézve – „megtagadja magyarságát, idegen bandák kötelékében silány szegődménnyel”.2
Minél erősebb a külső és belső támadás, annál nagyobb szükség van a legalább akkora erővel történő jogos önvédelemre is. Toleránsak emberekkel szemben lehetünk, de nem hazugságokkal vagy hazug ideológiákkal szemben. Így nem lehetünk toleránsak az LMBTQ ideológia rombolásával szemben, a népeket kizsákmányoló politikusok hazugságaival, a keresztényellenes migrációt erősítő hamisságokkal, vagy a háborút idegen érdekek mentén támogató megvásárolt politikusokkal szemben.3 Mindezek teljes egyértelműséggel történő deklarálására is az élés és túlélés elengedhetetlen feltétele, ami a bizonytalankodókat vagy a közönyöseket jó irányba terelheti, illetve a helyes irányultságúakat erkölcsileg is még inkább megerősítheti.
Alább két mottót idézek, mint meghatározó tényezőt.
1/ Ma a kommunizmus a liberalizmus és a neobolsevizmus színeiben él tovább, a szabadkőművesség örve alatt. Mindszenty József bíboros szavai szerint: „A szabadkőművesség ugyanaz szalonkabátban, mint a bolsevizmus mezítláb.”
2/ „Nem tűrhetők az országban olyanok, akik hazai kenyeret esznek, és az ellenség parancsát követik!” (II. Rákóczi Ferenc)
Bővebben »
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
+!
D. J. Kr.!
Bizonyos ideje figyelgetem, hogy az egyes katolikus hívők miként viszonyulnak adott hatalmi struktúrával rendelkező szervezetek diktatórikus intézkedéseihez.
A megfigyeléseim során azt tapasztaltam, hogy a Covid-diktatúrához kritikusan viszonyuló katolikus hívők többsége az Egyház-ellenes külső és belső romboló hatalmakhoz is többnyire egészséges kritikával viszonyulnak. Ezért úgy látom helyesnek, hogy érdemes volna mindezen katolikus hívőkkel összefogva a Szentháromság, Nagyasszonyunk és Szent István Apostol-Király segítségével szervezett formában együtt szolgálni felebarátaink és az Egyház javát.
Az együtt szolgálatra felkészüléshez minden hónap első szerda este, Közép-európai idő szerint 20-22 (Erdélyben 21-23) óra között beszélgető és imádkozó szobában találkozhatunk csoportosan.
Igény szerint lehetőség van magán levélváltásra, illetve egyéni beszélgetésekre is.
Érdeklődni, jelentkezni a saját valódi név vállalásával a GloriaTV magán üzenetküldő felületén,
vagy az alábbi drótposta-címen lehetséges:
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Felhívjuk Kedves Olvasóink figyelmét, hogy a Korda Kiadó közzétette kiadványainak honlapját, amelyről le is lehet tölteni a műveket. Majdnem kivétel nélkül mind zsinat előtti kiadványok, szépek és tartalmasak (régi nagy jezsuita atyák lelkigyakorlatos és teológiai művei a nagyközönségnek):
-----------------------
Felkerült az internetre a Szent István Társulat könyvanyaga is: http://szit.ppek.hu/ .
Ebben persze vannak már "maiak" is (és azok közül is vannak természetesen jók), de a régiek is ott vannak, például a teljes Prohászka-anyag,
azután Schütz Antal könyvei közül is több, összesen 702 kötet, 1848-tól 2004-ig bezárólag.
-----------------------